Urządzając nasze domy, chcemy aby były one funkcjonalne, praktyczne, estetyczne i przyjemne dla oka. Aby nasze wnętrze prezentowało się bardzo dobrze, musimy dobrać do siebie idealnie meble, dodatki i kolorystykę ścian. Wybór odpowiedniej farby, która będzie łatwa w użyciu, oraz odpowiedniego jej koloru, jest bardzo ważny przy aranżacji wnętrz.

O czym pamiętać przy wyborze farby?

Warto skupić się na doborze odpowiedniej kolorystyki, która będzie idealnie komponować się z meblami i innymi elementami wystroju wnętrza. Dobranie najlepszego koloru farby, jest szczególnie ważne, gdy dysponujemy małym metrażem mieszkania. Jeśli wybierzemy odpowiedni kolor, może to sprawić, że nasze pomieszczenie wyda się dla naszego oka większe optycznie. Takimi odcieniami są różnego rodzaju beże, szarości i biele. Jedną z najbardziej odpowiednich farb do malowania ścian jest farba Tikkurila Optiva 5. Co warto wiedzieć o tym produkcie uznanej fińskiej marki?

Tikkurila Optiva 5: zalety i przeznaczenie

farba Tikkurila Optiva 5Tikkurila Optiva 5 jest to lateksowa farba akrylowo – kompozytowa przeznaczona do dekoracyjno-ochronnego malowania. Dzięki temu, że jest plamoodporna, nie trzeba się martwić o liczne zabrudzenia ścian. Rozcieńcza się ją z wodą, dzięki czemu farby jest więcej. Posiada ona matowe wykończenie, które powoduje, że pomieszczenie staje się bardziej estetyczne.

Czytaj również  Rodzaje rur osłonowych do kabli: miejsce montażu, materiał, konstrukcja, kolor

Farba ta jest przeznaczona do malowania ścian i sufitu. Jej konsystencja jest gęsta, co ułatwia nam jej aplikacje na ścianę i sufit. Dzięki temu, że jest ona bezpieczna dla zdrowia, alergicy nie muszą się martwić przy jej użytkowaniu. Podobnie jest w przypadku osób starszych czy dzieci. Farba idealnie nada się m.in. do sypialni, pokoju dziecka, salonu, czy nawet kuchni. Ważną kwestią jest również to, że jest ona odporna na brud i kurz, co powoduje, że nasza ściana szybko się nie pobrudzi, na czym często nam zależy.

Jakie są kolory farby Tikkurila Optiva 5?

Jest to farba idealna do barwienia w mieszalniku, co sprawia, że można wybrać jej odcienie, które przedstawione są w wielu dostępnych wzornikach kolorów. Tikkurila Optiva 5 występuje w różnych wariantach kolorystycznych, zaczynając od jasnych i ciepłych barw, kończąc na ciemnych i chłodnych odcieniach. Dzięki temu każdy znajdzie odpowiedni kolor, który idealnie wpasuje się we wnętrze.

Jakie są opinie o farbie Tikkurila Optiva 5?

Farba Tikkurila Optiva 5 jest ceniona przez użytkowników i ekipy remontowe ze względu na swoje liczne zalety:

  1. Ekologiczna i bezpieczna dla zdrowia receptura.
  2. Plamoodporna formuła.
  3. Bardzo dobra siła krycia.
  4. Czas schnięcia jest optymalny.
  5. Dobra i gęsta konsystencja.
  6. Kolory farby są trwałe.
  7. Farba jest odporna na szorowanie.
  8. Matowe wykończenie.
  9. Łatwa aplikacja.
  10. Bardzo dobra przyczepność do podłoża.
Czytaj również  Jakie są rodzaje rozdzielnic elektrycznych?

Podsumowując, wybór dobrej farby jest bardzo istotną kwestią podczas projektowania i urządzania pomieszczeń w naszym domu. Farba Tikkurila Optiva 5 będzie jednym z lepszych rozwiązań podczas malowania ścian. Dzięki temu, że jest ona bezpieczna dla zdrowia, każdy może się w nią zaopatrzyć i jej użyć. Posiada bardzo dużą liczbę wariantów kolorystycznych, dzięki czemu każdy znajdzie kolor odpowiedni dla siebie, który go zadowoli i który idealnie dopełni nasze wnętrze.