Pokój nastolatka to chyba jedno z tych wnętrz w domu, który najtrudniej urządzić. Nie dlatego, że w sklepach brak asortymentu dla nastolatków. Problemem przed jakim stają współcześni rodzice jest sprostanie specyficznym gustom ich pociech. A żaden młody nie chce mieć przeciętnego pokoju. Wręcz przeciwnie młodzi chcą aby ich własne, prywatne cztery kąty były wyjątkowe i wywoływały efekt wow. A osiągnąć go można choćby zestawiając odpowiednio kolory farb.

Każdy chce czuć się swobodnie i przyjemnie we wnętrzach, w których przebywa. Dotyczy to również dzieci, tych najmłodszych, nastolatków i starszej młodzieży. Lubią one otaczać się ulubionymi przedmiotami, fakturami i kolorami. Wbrew temu co myślą niektórzy dorośli dzieci doskonale wiedzą co im się podoba i czego chcą. Również w kwestii wyposażenia i urządzenia swojego pokoju, w tym koloru farby, jaką pomalowane zostaną ściany.

Dajcie wybór

Wnętrza w domu czy mieszkaniu urządzają rodzice. I nie ma w tym nic dziwnego to oni bowiem pokrywają koszty wyposażenia i materiałów wykończeniowych. Jednak w przypadku pokoju dla nastolatka warto oddać dziecku nieco swobody, na przykład przy wyborze koloru farby. Wspólne urządzanie pokoju może być świetną zabawą zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Tym pierwszym pomaga ponadto rozwijać wyobraźnię i kreatywność. Daje także poczucie, że mają wpływ na swoje życie, co w nastoletnich latach jest niezwykle istotne. Oddając dziecku pole do popisu przy wyborze farby do wnętrz możemy mieć również większą pewność, że będzie ono zadowolone z efekt końcowego i z chęcią będzie spędzało czas w swoim pokoju.pokój dla dziecka

Czytaj również  Jaka farba na sufit?

Kontrasty dla odważnych

Młodzi ludzie lubią żywe kolory, dlatego warto sięgnąć po soczystą zieleń, intensywną czerwień, głęboki błękit, również srebrzysty szary może być dobrym wyborem.  Świetne efekty, podkreślające wyrazistość barwy można osiągnąć stosując farby w kontrastowym zestawieniu. Sklepy oferują farby do wnętrz niemal w każdym odcieniu. Dlatego łatwo znaleźć kolor, który będzie się mocno eksponował w towarzystwie innego lub wykorzystanych w pokoju mebli. Pamiętajmy przy tym, że kolory farb na ścianach łatwo można zmienić, jeden wybór nie musi być na zawsze, nie ma więc ryzyka, że jaskrawa pomarańcza jaką wybierze pociecha będzie razić w oczy przez cały czas. Być może za klika miesięcy syn czy córka sami dojdą do wniosku, że chcieliby zasypiać w nieco bardziej stonowanych kolorach.

Farby do wnętrz

Na sklepowych półkach dostępne są gotowe kolory farb, ale są również punkty, w których farby można mieszać aby osiągnąć wymarzony odcień. To zdecydowanie ułatwia aranżację wnętrza i stworzenie wymarzonego pokoju dla nastolatka. Możemy zdecydować się na pomalowanie wszystkich ścian jednym kolorem,  możemy również kolory w dowolny sposób łączyć i zestawiać. Ogranicza nas w tym obecnie praktycznie jedynie wyobraźnia, bo dostęp do kolorów jest nieograniczony. Ponadto wielu producentów farb ma na swoich stronach specjalne programy do wizualizacji pomieszczenia w wybranym kolorze ścian, z których warto skorzystać.