Garaż to miejsce, w którym prym wiodą na ogół mężczyźni. W teorii jest to pomieszczenie, gdzie znajduje się samochód, ale w praktyce często garaż pełni jednocześnie funkcję schowka na różnego rodzaju narzędzia i gadżety. Które akcesoria  powinny zatem się znaleźć w każdym garażu? Jakie narzędzia są niezbędne i powinny zawsze znajdować się na wyposażeniu?

Przydomowy garaż – idealny schowek na narzędzia

Garaż to nie tylko miejsce, w którym przechowywany jest samochód w celu chronienia go przed kradzieżą czy niekorzystnymi warunkami pogodowymi. To również doskonałe miejsce do przechowywania różnego rodzaju narzędzi i nie tylko. Kluczem do sukcesu jest w tym przypadku zachowanie w nim odpowiedniego porządku. W przeciwnej sytuacji nietrudno o nagromadzenie zbędnych przedmiotów, wśród których ciężko będzie odnaleźć te w danym momencie potrzebne.

Jak zadbać o porządek w garażu?

Posiadając w garażu wiele narzędzi i akcesoriów m.in. śrubokrętów, młotków czy pistoletów do kleju warto zadbać o ich odpowiednie rozmieszczenie i posortowanie. W tym celu zainwestować można m.in. w funkcjonalne tablice z przestawnymi mocowaniami, które zmieszczą przedmioty o różnych rozmiarach i kształtach. Z kolei w przypadku większych sprzętów doskonale sprawdzają się półki magazynowe. Postawić można na nich pojemniki na przedmioty takie jak gwoździe czy kleje termotopliwe.

Czytaj również  Czy warto używać farby specjalistyczne w mieszkaniu?

Co powinno znaleźć się w każdym garażu?

Zdania na temat jakie narzędzia i akcesoria powinny znaleźć się w każdym garażu są podzielone. Fachowcy uważają, że zawsze warto mieć na wyposażeniu śrubokręty krzyżakowe i płaskie, młotek, wiertarkę, szlifierkę, pistolet do kleju z zestawem klejów termotopliwych czy solidne klucze. Poza tym przydaje się także poziomnica, prostownik i kable przydatne szczególnie podczas napraw samochodowych. Należy również zadbać o odpowiednie oświetlenie garażu.

Dlaczego właśnie pistolet do kleju?

Okazuje się, że na wyposażeniu każdego garażu powinien znaleźć się m.in. mechaniczny pistolet do kleju. Dlaczego? Nakładane za jego pomocą kleje termotopliwe są bardzo przydatne podczas sklejania różnego rodzaju materiałów. Często to jedyne rozwiązanie w przypadku uszkodzenia ulubionej zabawki dziecka czy pęknięcia naczynia. Wówczas kleje tego typu sprawdzają się idealnie. Przy ich pomocy można również skleić kołpak w samochodzie.

Jak wybrać dobory pistolet do kleju?

Kluczem do sukcesu jest jednak kupno dobrego pistoletu do kleju. W tej roli dość dobrze sprawdzają się bezprzewodowe ręczne pistolety do kleju. Nagrzewają się one w momencie odłożenia do stacji dokującej. Działają bardzo szybko, gdyż klej zaczyna topić się już po kilku minutach. Bardzo wygodne są również pistolety akumulatorowe, bo pozwalają na dłuższą pracę. Najczęściej podłącza się je po prostu do gniazdka elektrycznego. W tym przypadku bardzo przydatną funkcją jest mechaniczne przesuwanie wkładów klejących. Taki model doskonale sprawdzi się przy różnego rodzaju, prostych pracach domowych i powinien znaleźć się w każdym przydomowym garażu.

Czytaj również  Sposoby leczenia drewna