Przedpokój jest wizytówką mieszkania, gdyż to pierwsze pomieszczenie, które widzą odwiedzające nas osoby. Powinien zachęcać do wejścia, spełniając jednocześnie rolę podręcznej garderoby. Porady meblowe w magazynach wnętrzarskich rzadko dotyczą przedpokoju, a warto o niego zadbać, by był ładny i funkcjonalny.

Wybieramy odpowiednią szafę.

Aranżację przedpokoju musimy dostosować do jego rozmiaru i funkcji, jaką ma pełnić. Rzecz jasna, jest przedsionkiem do naszego mieszkania, ale często jest także miejscem, w którym przechowuje się obuwie i okrycia wierzchnie. W związku z tym musimy wybrać odpowiednią szafę. Korzystając z różnych porad meblowych, z pewnością wybierzemy taką, która będzie nie tylko funkcjonalna, ale i pojemna. W małym pomieszczeniu najlepiej zamontować mebel z przesuwnymi drzwiami, gdyż nie będzie problemu z tym, jak otworzyć drzwi. Uzyskamy swobodę przy wyjmowaniu rzeczy i zakładaniu płaszcza. W dużym przedpokoju z pewnością zmieści się duża szafa, w której można schować także przedmioty, które są rzadko używane, na przykład walizki czy sezonową odzież. Korzystając z porad meblowych udzielanych przez architektów wnętrz możemy pokusić się o zamówienie szafy w systemie drzwi narożnych, za pomocą których zaaranżujemy małą garderobę. Przedpokój nie utraci przestronności, a my zyskamy dużo miejsca do przechowywania. Ciekawym rozwiązaniem jest także zabudowa jednej ściany systemem szaf w kolorze ścian. Pochowamy wszystko, co trzeba, a pomieszczenie możemy ozdobić wieszając piękne lustro. Zyskamy wrażenie czystości i elegancji.

Czytaj również  Tapicerowana sofa najlepszym przyjacielem po pracy

Co musi znaleźć się w przedpokoju?

Porady meblowe dostępne na stronach internetowych zawierają kilka cennych wskazówek dotyczących urządzenie przedpokoju. Jedną z nich jest ta, by dobrze wykorzystać nieregularne wnęki, które często występują w przedpokojach. Można w nich zaaranżować garderobę lub pomieszczenie gospodarcze. Są także doskonałym miejscem na ustawienie ławki czy siedziska, na którym możemy przysiąść, by zmienić obuwie. Ławkę możemy wykonać samodzielnie, ale doskonale sprawdzą się też duże skrzynie. Możemy w nich przechowywać obuwie czy szaliki i czapki, a do wieka wystarczy przymocować poduszkę z gąbki pokrytej materiałem, by uzyskać siedzisko. Pamiętajmy również o miejscu, w którym odłożymy mokre obuwie. Sprawdzą się chłonne maty. Przy wejściu warto zamontować także półkę, na której odłożymy klucze czy inne drobiazgi. Jeśli dysponujemy wystarczającą ilością miejsca, postawmy wieszak, który będzie świetną dekoracją.

Przedpokój nie musi być nudny. Porady meblowe udzielane w zgodzie z najnowszymi trendami wskazują także, by przedpokój traktować jak inne pomieszczenia. Nie zapomnijmy więc o dekoracjach czy zdjęciach i plakatach. Niech naszych gości wita piękne i eleganckie pomieszczenie. Więcej informacji o tym jak urządzić przedpokój znajdziecie pod tym adresem – http://www.twojemeble.pl/strona/porady.