Starożytne kościoły, zamki, czy mury obronne zachwycają fasadami, których mogłyby im pozazdrościć współczesne budowle. Chcąc, aby elewacja domu była równie efektowna, a zarazem trwała, solidna, odporna na uszkodzenia oraz łatwa do utrzymania w czystości, należy wykonać ją z cegły klinkierowej. Ta daleka krewna pierwotnej cegły, unowocześniona innowacyjnymi technologiami realizuje się
w tworzeniu ponadczasowych elewacji.

 

Wybranie tradycyjnego materiału

Wynalezienie trwałego, niezniszczalnego budulca przypisuje się starożytnej Mezopotamii. Tamtejsza cegła, wyrabiana z udziałem warunków atmosferycznych, musiała leżakować nawet przez kilkanaście lat. Z biegiem czasu usprawniono i zautomatyzowano ówczesne prowizoryczne metody pozyskiwania cegieł. Klinkier, będący produktem końcowym owej ewolucji zadziwia szerokim wachlarzem barw, faktur i wymiarów. Jego nazwa związana jest z dźwiękiem, jaki wydobywa się po stuknięciu jednego elementu o drugi. Owo brzęczenie świadczy o dużej wytrzymałości i odporności surowca. Wieloletnia tradycja wykorzystywania cegły klinkierowej w budownictwie daję gwarancję wyboru sprawdzonego materiału.  Sama, bądź w połączeniu z innymi, równie solidnymi materiałami jest gwarantem długowiecznej elewacji.

 

Wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań

Współczesna architektura czerpiąc z mądrości przeszłych wieków wykorzystuje klasyczne surowce do nowatorskich projektów. Właściwości budowlane zostają połączone z walorami estetycznymi, aby obiekty cieszyły oko przez wiele lat. Ostatnio coraz więcej domów powstaje metodą trójwarstwową. Ściana zbudowana z pustaków, wypełniona materiałem izolacyjnym i osłonięta przodem z cegieł klinkierowych pozostanie nietknięta zębem czasu. Takie rozwiązanie doskonale utrzymuje ciepło oraz jest dobrym zabezpieczeniem przeciwpożarowym. Dom daje schronienie przed zimnem i żywiołami. Aby zasłużyć na zaufanie, jakim obdarzają go mieszkańcy musi być przede wszystkim solidny i bezpieczny. Mury trójwarstwowe są odporne na mróz, wilgoć oraz czynniki mechaniczne. Z całą pewnością przetrwają bliskie sąsiedztwo czynnej stacji metra.

Czytaj również  Jaka farba na sufit?

 

Zastosowanie ponadczasowego budulca

Dom jest obrazem upodobań architektonicznych. Obecnie jego wygląd zewnętrzny jest równie ważny jak wewnętrzny. Projektując fronty dąży się do osiągnięcia pewnej stałości, która pozwoli cieszyć się spokojem przez długi czas. Ceniąc sobie elegancję i prestiż warto postawić na elewację, która za kilka lat nie przestanie być modna oraz nie będzie odstraszać wyglądem. Ponadczasowym, a zarazem praktycznym rozwiązaniem okazuje się cegła klinkierowa. Jest ona wdzięcznym materiałem, dającym nieograniczone możliwości
w tworzeniu oryginalnych aranżacji. Cegła klinkierowa nie wymaga malowania, nie porasta mchem, jest odporna na zabrudzenia, a w skrajnych przypadkach zanieczyszczenia można łatwo usunąć. Za jej pomocą można stworzyć elewację przodującą w aktualnych trendach budowlanych, która za kilka lat nie przestanie być modna.