Wiosna to czas, gdy wszystko budzi się do życia. Gdy robi się ciepło, zabieramy się za pielęgnację ciała i z entuzjazmem uprawiamy sport, chcąc odświeżyć także siebie. Może warto powiew świeżości dać także naszemu mieszkaniu? Malowanie ścian, nowe zasłony, przemeblowanie to doskonałe sposoby na odnowienie wystroju wnętrza.

Jak odświeżyć mieszkanie? Nie tylko malowanie ścian

Zanim zabierzemy się za malowanie ścian, zróbmy generalne porządki. Nie musimy stawać się minimalistami, pozbywając się wielu rzeczy, ale warto poczytać o ideach tego ruchu. Otaczamy się wieloma przedmiotami. Czy wszystko jest nam potrzebne? Przejrzyjmy szafy i wyrzućmy stare i zniszczone rzeczy, zbyteczne gadżety, przeczytane gazety i wszystko to, z czego nie będziemy już korzystać. Z pewnością zdziwmy się, że tylu drobiazgów możemy się pozbyć.

Uporządkowana przestrzeń to pierwszy krok do odświeżenia mieszkania na wiosnę. Może się okazać, że nie potrzebujmy tylu szaf czy komód, a wraz z pierwszym powiem ciepłego powietrza wpuścimy do domu trochę przestrzeni. Spójrzmy na oczyszczoną przestrzeń. Może warto przestawić meble? Obejrzyjmy magazyny wnętrzarskie i inspirujące zdjęcia w internecie. Wybierzmy kolor i zaplanujmy malowanie ścian.

Wiosenne malowanie ścian. A może kolory farb zgodne z trendami?

Trendy kolorystyczne nakazują, by rok 2018 był ucieleśnieniem ducha współczesnego życia. W domu mamy się czuć wyjątkowo i mamy pamiętać, że najważniejszy jest dany moment, zarówno jeśli chodzi o modę, jak i technologię. Jeden z trendów nakazuje by wybierać farby w kolorach błękitu, żywiołowej fuksji i uspokajającego i spajającego całość brązu. Naturalny brąz ma być bazą, która wyeksponuje szereg żywych kolorów, od różu po błękity. Może to jest pomysł na malowanie ścian? Ciepły brąz otuli nas i da spokój, a błękity przywiodą na myśl błękitnego niebo. Dzięki uważnemu i spokojnemu życiu stajemy się bardziej świadomi, lepiej znamy siebie i słuchamy swoich potrzeb, a ma to także odbicie w preferowanych przez nas pomysłach na wystrój wnętrz.

Czytaj również  Farby - mieszać czy kupować gotowe?

farba emulsyjna kolorowa Dekoral

Dobrym pomysłem jest malowanie ścian na kolory, które nam się podobają. Jeśli lubimy biel, pamiętajmy, że ten kolor zawsze jest modny. Poza tym, stanowi doskonałą bazę dla innych barw. Wiosenna odsłona to nie tylko malowanie ścian, ale i nowe poduszki, koce czy narzuta. Świetnym sposobem jest też powieszenie na ścianie zdjęć, które się nam podobają. A może do bieli dodać błękit, by stworzyć śródziemnomorski klimat? Głęboki odcień niebieskiego odzwierciedla kolor nieba, ubrania, które nosimy (dżins) oraz wody, która daje życie.

Malowanie ścian to świetny sposób na wiosenne odświeżenie mieszkania. Wybierzmy piękne dodatki, by stworzyć ciepłe i przytulne wnętrze, którego nie będziemy chcieli opuścić i które nigdy nie wyjdzie z mody.